Červen 2011

Moje dojmy z '4' :-)

30. června 2011 v 17:59 | Monika |  Beyonce Knowles
Jakožto "inteligentní" člověk jsem si od mámy mohla za vysvědčení dovolit nový album Bey, o kterym se tu už zmiňuji asi posté - '4'. A moje dojmy bych popsala jako "Ach", "Áá", případně "Ou". Všechny písičky jsem už sice znala, ale slyšet je tekhle na tom albu (který je mimochodem moc pěkný ;-)) je lepší.
Takovými hlavními singly na této desce jsou písničky 1+1, Best thing I never had a Who Run The World (Girls), které jsou jako jediné přidané na youtube kanálu Beyonce.
O písničce 1+1 Beyonce řekla, že je to její nejoblíbenější píseň z celého alba.. Jo a je fakt pěkná! ;-) Jak už asi došlo každýmu, je o lásce a je to taková čistě romantická záležitost. :-)
Druhá písnička se jmenuje I Care, která patří k mým nejoblíbenějším. :-) Beyonce v ní zpívá o neopětované lásce a pokud jde o můj názor tak mě naprosto dostal ten refrém. ;-)
K písničce I Miss You Bey napsala popisek týkající se jejího alba jako celku. Píše, že její nové album ,,je doslova evoluce. Je odvážnější než má předešlá alba, protože já jsem odvážnější. Stala jsem se zralejší, díky životním zkušenostem, které mám. Opravdu jsem se zaměřila na písně klasické, písně, které budou trvat a budu je moc zpívat i když mi bude 40, nebo 60."
Píseň sama o sobě je podle mě hodně, hodně pěkná. :-)
Další je již zmíněná Best Thing I Never Had. K této písničce napsal zpěvák, skladatel a producent Kenny Edmonds toto: ,,Jaká je definice dokonalosti..nebo co k ní má nejblíže? Beyonce. Ikony jsou. Hvězdy se rodí. Od té doby, co se Beyonce poprvé nadechla, její hvězda září. Jaká čest, že můžu říct, že jsem tančil s pravou hvězdou. Nebo psal. To je to samé. :)"
Písnička je o dívce, která je nakonec ráda, že se rozešla se svým přítelem, protože poznala jeho pravou tvář. :-)
Pátou písní na albu je Party, kterou Bey nazpívala společně s americkým raperem a skladatelem - Andrém 3000. Popsal jí André 3000 a napsal, že je pro něj Beyonce nejlepší umělec naší doby a práce s ní pro něj byla čest a potěšení. Písničku mám z celého alba asi nejméně ráda, ale pěkná je, to zase jo. :-D
U písničky Rather Die Young mě zaujal hlavně text, který mluví sám za sebe - Raději zemřít mlád. :-) Beyonce k písni napsala, že si přeje aby lidé při poslechu jejích písní přemýšleli. Že chce, aby jim pomohli k překonání bolestných vzpomínek a připomněli jim jejich nejšťastnější okamžiky. Krásný. :-)
K napsání písně Start Over Beyonce údajně inspirovalo cestování, oběvování nových kultur a nových tanců. Je to podle mě vydařený kousek a taky jedna z těch nakažlivých. :-)
Další, již osmou písní je Love On Top, což je taková veselá věc, jak už název jasně napovídá - o lásce. A to o opravdu šťastné lásce. :-) V popisku Bey zmínila film, ve kterém hrála hlavní roli Etty James - Cadillac Records. Napsala, že při nahrávání písně Love On Top použila stejnou energii a nadšení jako Etta James.
Countdown, neboli odpočítávání je písnička, která má symbolizovat namixování 60. a 70. let, jak to řekl sama Beyonce. Je to písnička podle mě hodně energická a celkově hodně hodně nakažlivá. Slyšela jsem jí jednou a hned jsem si celý večer jela ,,Me and my boo and my boo.." :-D
End Of Time je o holce, která chce být se svým vyvoleným až do konce časů. Je to jedna z mých oblíbených a je opravdu povedená. :-)
A moje za všech nejoblíbenější - I Was Here. Rozbrečela mě. Ten text mě rozbrečel! Tu písničku napsala slavná spisovatelka Diane Warren a mám pocit, že její popisek už jsem tu někdy dávala. ;-) Opravdu nádherná písnička, myslím, že už jenom ten nápad napsat něco, co popisuje někoho, kdo odchází z tohoto světa je zajmavý. :-)
Poslední již zmíněná = Who Run The World (Girls). K písničce byl už natočen i videoklip, který dosáhl na VEVO neuvěřitelných 40 milionů shlédnutí! Video, které bylo zveřejněno zhruba před měsícem a které mělo premiéru v pořádu American Idol ve spojených státech a Kanadě se již teď stalo nejsledovanějším klipem Beyonce na VEVO.

Myslím, že určitě stojí za to si na toto album našetřit. Nepatří podle mě k těm nejlepším od Beyonce, ale i tak by se jeho prodejnost mohla vyšplhat vysoko. :-)

Zdroj obrázku: facebook.com/beyonce

Poslední ;)

28. června 2011 v 21:46 | Monika |  Beyonce Knowles
Taak a na webu už je i poslední písnička, kterou stejně všichni už známe díky klipu = Who Run The World (Girls)..
Tuhle písničku upřímně miluju, protože má skvělej text..Tím nechci naznačit, že bych měla nějaký feministický sklony. :D
zdroj obrázku: facebook.com/beyonce

Popisek k písničce zní: ,,Snažím se psát písně, které přinesou to nejlepší z každého z nás a drží nás při sobě. Mluvím tu o ženách, které chtějí něco říct, ale nejsou si tím jisté. Budu pokračovat v psaní těchto písní, které dávají ženám sílu."

Who Run The World (Girls)

27. června 2011 v 13:03 | Monika
Přesně za dvě hodiny a 50 minut přidá Bey na web promo obrázek a popisek k písničce Who Run The World (Girls). Nenechte si to ujít. ;-)


I Was Here

26. června 2011 v 20:58 | Monika |  Beyonce Knowles
Beyonce asi před dvěmi hodinami přidala na již zmíněný web další píseň s promo fotkou a popiskem. Nese název I Was Here a podle mého názoru je opravdu povedená. :-)


Zdroj obrázku: facebook.com/beyonce

A překlad popisku u písničky zní:
,,Vždycky jsem chtěl pracovat s Beyonce. Napsala jsem jednu ze svých nejlešpích písní I Was Here (Byla jsem tady) a myslela jsem si, že by se mi mohl splnit sen a mojí písničku by mohla zpívat Beyonce. Toto je jeden z magických příběhů, že co si umíníte se Vám může splnit."
-Diane Warren

Překládala jsem to sama, takže to asi nebude přesné, ale pointa se snad nezměnila. ;-)

Ke stažení už je písnička TADY.

Oprah's Final Show

26. června 2011 v 13:36 | Monika |  Beyonce Knowles
Další ze svých povedených show Beyonce předvedla při závěrečné show moderátorky Oprah Winfrey. Bey ve videu mluví o Oprah jako o někom, kdo je pravým symbolem svobodné ženy a, že je jednou z žen, která VLÁDNE SVĚTU! - Who Run The World (Girls) :


Album '4'

25. června 2011 v 21:27 | Monika |  Beyonce Knowles
Nové album Beyonce s názvem ,,4" oficiálně vychází 27. 6. a Bey na něm pracovala v období od jara rok 2010 do jara 2011. Název znamená nejen počet vydaných alb, ale také den jejích narozenin. Podle jejích slov je to také dárek pro fanoušky, kteří jí na sociálních sítích nabádali, aby album pojmenovala tímto pro ni významným číslem.
Beyonce postupně dává na svůj web písně z alba. - http://www.beyonceonline.com/cz/countdown
Další z písní, která bude na webu se jmenuje ,,I Was Here". :-)

Billboard Music Awards 2011

25. června 2011 v 15:06 | Monika |  Beyonce Knowles
Na letošních Billboard music awards Beyonce všem ukázala, že je ve svém oboru stále jednička, já sama jsem žasla nad její show..:) Zazpívala písničku z jejího nového alba ,,4" - Run The World (Girls) a ze sedadla zvedla takové umělce jakými jsou například Rihanna nebo Lady Gaga! Beyonce předvedla nejen dokonalou choreografii, ale i technické vychytávky, které z její show udělaly něco neuvěřitelného. Na začátku tohoto videa jsou vzkazy například od první dámy Michelle Obamové, Bona z U2, Lady Gaga apod.